Kalite

Anasayfa » Kalite

KALİTE TEST LABORATUVARI

KROMTEL KİMYASAL ANALİZ VE MEKANİK TEST LABORATUVARI

Kromtel olarak kendi bünyemizdeki kalite kontrol ve test laboratuvarında uzman personelimizle paslanmaz çelik, karbon çelik, alüminyum vb. metallerin kimyasal ve mekanik analizlerini hassas kalibrasyonlu donanıma sahip son teknoloji cihazlarımızla hatasız olarak gerçekleştirebilmekteyiz.

Bünyemizdeki 4 adet metalürji ve malzeme mühendisinin eğitim faaliyetlerine verdiğimiz önemle test laboratuvarının kaliteli hizmetinin sürekliliğini amaçlamaktayız.

Laboratuvar donanımımız ürünlerimizin tüm özelliklerini inceleyebilecek ekipmanlarla zenginleştirilmiştir ve her geçen gün yeni teknolojileri takip ederek geliştirilmeye devam etmektedir. Böylelikle müşterilerimizin taleplerini uluslararası standartlar ve yasal mevzuatlara uygun ve minimum sürede karşılayarak müşteri memnuniyetimizi sürekli geliştirmeyi hedeflemekteyiz.

ELEKTROMEKANİK TEST

10 ton ve 1 ton kapasiteli iki yük hücreli bilgisayar kontrollü elektromekanik test cihazımızla mekanik testlerimizi gerçekleştirmekteyiz.

Yapılan Testler

 • Çekme/Basma

Muayene – Test ve Ölçüm İşlemleri 

 • Çekme Mukavemeti (MPa)
 • Akma Mukavemeti (MPa)
 • Toplam Uzama (EL%)

Standartlar:

TS EN ISO 7500-1

EN 10002-1

 • Mekanik Test Laboratuvarımızda kullanılan tüm muayene, test ve ölçüm cihazlarımız kalibrasyon sertifikalı olup, kalibrasyon işlemleri ulusal ve uluslar arası yeterliliğe sahip kalibrasyon laboratuvarları tarafından ve periyodik olarak yaptırılmaktadır.

Yapılan Testler:

 • Elektronik hassas ağırlık ölçüm cihazı,

 • Dijital kumpaslar,

 • Dijital Mikrometreler,

 • Çelik cetvel ve şeritmetreler

KİMYASAL ANALİZ TESTİ

Metallerde element analizi yapabilen, spektrum alabilen son teknoloji ürünü taşınabilir CCD spektrometre cihazımız ve XRF spektrometre analiz cihazımızla birlikte, konusunda uzman kalite personelimizle kimyasal analiz testlerimizi gerçekleştirmekteyiz.

Yapılan Analizler :

 • Paslanmaz Çelik,
 • Demir – Çelik,
 • Bakır Alaşımları konusunda doğru, hızlı ve kaliteli ölçümler.

Mekanik ve Kimyasal Test Laboratuvarımızda kullanılan tüm muayene, test ve ölçüm cihazlarımız kalibrasyon sertifikalı olup, kalibrasyon işlemleri ulusal ve uluslar arası yeterliliğe sahip kalibrasyon laboratuvarları tarafından ve periyodik olarak yaptırılmaktadır.

Kromtel Metal Analiz ve Mekanik Test Laboratuvarında; malzeme girdi kontrol odaklı analizlerle hatasız ve sürekli malzeme temini hedeflenmektedir. Konusunda uzman mühendisler ve deneyimli teknik personeli ile faaliyetlerini sürdüren Kromtel Metal Analiz ve Mekanik Test Laboratuvarı müşterilerimizin karşılaşabileceği teknik sorunların da çözüm ortağıdır.

Üretilen yayların ve yayların imalatında kullanılan tellerin ölçüsel olarak kontrolünü yapmak için basma, çekme ve torsiyon testi uygulamak amacıyla muhtelif test cihazları bulunmaktadır.


SERTİFİKALARIMIZ

1989 yılından beri sektörde edindiğimiz tecrübe, sorumluluk ve iş bilincimizle siz saygıdeğer müşterilerimize artan bir kalite ve memnuniyet standardında hizmet vermek her zaman değişmez tutkumuz olacaktır.

KROMTEL SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ

Adres : Merve Mah. Uzungöl Cad. No: 7 Yenidoğan
34791 Sancaktepe / İstanbul

Tel : +90 (216) 564 08 00 

Faks : +90 (216) 561 53 23

Faks : +90 (216) 561 01 12 (Muhasebe)

Faks :  +90 (216) 561 02 10 (Dış Ticaret)

E-posta : info@kromtel.com.tr

Çerezler
 
Kabul Et